Kéztőalagút-szindróma műtét
Kéztőalagút- szindróma műtét
A kéztőalagút-szindróma egy rendkívül kellemetlen betegség, ami jellemző tünetekkel, zsibbadással és fájdalommal jár együtt. A mai világban a sok gépelés, az ujjak és a kezek terhelése nagy szerepet játszik kialakulásában, de okozhatja hormonális változás is. Megoldást nyújtunk a problémára, hisz egynapos műtéti beavatkozással gyorsan és hatékonyan gyógyítható a kéztőalagút-szindróma. A negyedórás beavatkozás altatást nem igényel, így helyi érzéstelenítéssel végezzük.

Az egynapos sebészeti osztályunkon tapasztalt kézspecialista orvosaink modern módszereket alkalmazva segítik pácienseink gyógyulását. Fontos, hogy szakorvosaink és profi szakasszisztensi csapatunk a betegút minden lépésénél ott állnak pácienseink mellett Ők gondoskodnak az intézményünkben való tartózkodási idő alatt az ápolásról és a szükségszerű fájdalomcsillapítósról. Amennyiben szükséges, igénybe vehető hotel szolgáltatás is, kényelemes kórtermeink pedig hozzájárulnak a műtét utáni regenerálódáshoz.
Hogyan alakul ki a kéztőalagút-szindróma?
Az kéztőalagút- szindróma akkor alakul ki, amikor valami, például sérülés, gyulladás vagy csontkinövés szűkületet okoz a lefutó ideg mellett, ami nyomás alá helyezi azt. Az ok lehet hormonháztartással összefüggő betegség, autoimmun kórkép, erős megterhelés, csont- vagy ízületi fejlődési rendellenesség is. Az alagút szindróma fokozott kockázatot jelent terhes nőknél, változókorban lévő férfiaknál, valamint idősebb, reumás betegeknél.
Mire figyeljen, melyek a kéztőalagút-szindróma főbb tünetei?
Kialakulása általában fokozatos. Az ujjak zsibbadásával indul, majd jön az érzékvesztés és ehhez kapcsolódik majd a rendkívül kellemetlen fájdalom.
Az első tünetek az ujjak, azon belül is a hüvely-, a mutató-, a középső- és a gyűrűs ujj zsibbadása. A páciens úgy érezheti, mintha bizseregnének az ujjai, ez az érzés pedig napokig tartósan fennmarad, majd lassan áttevődik a csuklókra és a karokra. Nem feltétlen állandó, inkább némely mozdulatnál rendszeresen megjelenő érzésről beszélünk. Gyakori korai tünet még az éjszakai zsibbadás, valamint a hüvelykujj gyengesége vagy akár a többi ujj felé fordulása is.
A kéztőalagút-szindrómánál is jelentkezik idővel a fájdalom, amelyet az ideg nyomása, majd annak gyulladása okoz. Kellemetlen tünet lehet az izomgyengeség is, amely főleg akkor jelentkezik, ha a páciens nem kezelteti a korábbi panaszokat. Ebből aztán súlyos következmény lehet a tenyér izmainak és a tenyérpárnának a sorvadása, ami jelentős mértékű funkciókiesést okozhat, valamint fokozott kellemetlenséggel járhat.
Ne várjunk a fenti tünetekkel, hisz az egyre súlyosbodó panaszok idővel, lépésről lépésre alakulnak ki, és minél tovább várunk a kezeléssel, annál jobban sérülnek az idegek, izmok, inak és lágyrészek egyaránt.
A kéztőalagút-szindróma vizsgálata:
Központunkban a diagnosztikában is segítségére vagyunk, kézsebész specialistáink a szakrendeléseken különböző vizsgálatok segítségével megállapítja a kéztőalagút-szindrómát. A kézsebészeti vizsgálat először anamnézissel kezdődik, amikor is a páciens részletesen elmondja panaszait a szakorvosnak, ezt követően az ENG vizsgálat ad pontos képet a csukló idegeinek állapotáról.
Amennyiben szeretne többet tudni a deformitás eltávolításáról, keresse fel szakorvosainkat szakrendeléseinken. A részletes tájékoztatás mellett a szükséges egyéb vizsgálatokat is megszervezzük központunkban.
Szakrendeléseinkről itt olvashat bővebbenAz eredmények alapján páciensünk megkapja a személyre szóló kezelési tervet, mely tartalmazza a javasolt egynapos sebészeti műtét típusát, a laboratóriumi vagy egyéb kiegészítő vizsgálatokat, az érzéstelenítés fajtáit, a lehetséges szövődményeket, az otthoni ápolás szükségességét, a gyógyulás folyamatát és esetleges problémáit.
Amit érdemes tudni a kéztőalagút-szindróma műtétről:
A kéztőalagút-szindróma műtét helyi érzéstelenítésben vagy altatásban végezzük a szakorvos döntése alapján. A műtét során a sebész átvágja a harántszalagot, megszüntetve a csuklótáji alagút beszűkülését és nyomását, valamint biztosítva a nagyobb teret a kéz központi idegének és hajlító ínjainak. Ha szükséges, a gyulladt szövetszaporulatot is eltávolítják, végül a sebet precízen összevarrják. A műtét átlagosan 15- 20 percig tart. A beavatkozás hatására az ínak és az idegek azonnal felszabadulnak, szabad mozgást kapnak és a fájdalom rögtön megszűnik.
Mi a teendő a kéztőalagút-szindróma műtét után?
Közvetlenül a műtét után, ha szükséges, a beteget gyógyszeres fájdalomcsillapításban részesítjük. A műtéti területet helyileg is hűthetjük, például jégzselével. Ha a betegnek nincs különösebb panasza és nem észlelhető utóvérzés, akkor fél-egy óra múlva elhagyhatja központunkat. 1-2 napig karfelkötőt kell viselnie és ha szükséges, gyógyszeres fájdalomcsillapítás is javasolt. Ajánlott a tüneti kezelés, a jegelés és a kéz éjszakai felpolcolása. A kéztőalagút- szindróma műtét utáni első kontroll vizsgálat 1-2 napon belül szükséges, amikor szakorvosunk eltávolítja a műtött kézből a vérkivezető csövecskét (draint). A varratszedés 7-14 nap múlva történik, amely után ajánlott a gyógytorna végzése. Az átlagos teljes gyógyulási idő körülbelül 2 hónap. A gyógyulási idő alatt a gyógytorna végzése, az ízület fokozatos terhelése javasolt.
Rehabilitációs kezelésekben, fizikoterápiás megoldásokban központunk tapasztalt gyógytornászai segítenek pácienseinknek:
Rehabilitációs kezeléseinkről itt olvashat bővebbenSzövődmény minden beavatkozás után felléphet, így a kéztőalagút-szindróma műtét esetén is. A leggyakoribb műtéti mellékhatások a sebgyógyulási nehézségek és a sebvonal gyulladásos tünetei lehetnek. Ezek általában felszínes gyulladások, amelyek a varratok eltávolításával és fertőtlenítésével kezelhetők. Ritkábban fordul elő mélyebb gyulladásos szövődmény, mint például sebgennyedés, ami ismételt műtést és kombinált antibiotikumos kezelést igényel. Miután a gyulladásos tünetek megszűntek, a seb másodlagosan zárható. Az utóvérzés is ritka szövődmény, mely során vérömleny alakul ki a sebvonalban, ami hegesedést okozhat. A vérömlenyek eltávolíthatók.
A műtét után a teljes gyógyulás függ a panaszok fennállásának hosszától, az ideg leszorításának mértékétől. Régóta tartó panaszok esetén néha az érintett ujjakon még bizonyos fokú érzészavar is fennmaradhat, de a műtét időben történő elvégzése nagy valószínűséggel a teljes gyógyulást eredményezi.
Kéz-specialistáink, akik várják pácienseinket:
Mit tartalmaz a kéztőalagút-szindróma műtét ára?
Műtéti áraink tájékoztató jellegűek, minden esetben egyedi árat adunk!
- műtét előtti aneszteziológiai konzultációt és a szükséges vizsgálatokat
- orvos-asszisztensi költségeket
- szakorvos által javasolt ápolási napot
- az altatás-érzéstelenítés költségét
- műtéti- és ápoló személyzetet
- a kórházi tartózkodás alatt a radiológiai ellenőrző felvétel elkészítésének díját, a protokoll szerint szükséges laborvizsgálatok díját
- parkolási lehetőséget a betegkísérő számára a beteg érkezésének és a távozásának időszakára
- szükség szerint kényelmes, kétágyas szobákban történő elhelyezést
- szélessávú internet elérhetőséget
- napi háromszori étkezést
- a műtét utáni varratszedést vagy kontrollt egy alkalommal (szövődmény fellépése esetén további térítésmentes kontroll időpontokat biztosítunk)
- napi 24 órás orvosi, szakápolói felügyeletet
- üdvözlő csomagot
A kéztőalagút-szindróma műtét ára:
190 000 Ft
Tájékoztató a kéztőalagút-szindróma műtétre érkező pácienseinknek:
Tájékoztató letöltése